Цифрові відкритті аукціони в Україні

Слід зазначити, що тендери Prozorro мають свою особливість. Зокрема, для того, щоб грамотно здійснювати поставки та отримувати відповідні вигоди, слід спочатку дослідити особливості роботи цієї системи.

Як правило, саме відкриті угоди є основним варіантом заробітку на платформі Prozorro. Для того, щоб брати участь у подібних тендерах, ви повинні мати продукцію, яка може стати предметом закупівлі без порушення чинного українського закону «Про публічні закупівлі». Таким чином, у відкритому конкурсі може брати участь практично будь-який виконавець роботи, який відповідає базовим даним.

Для проведення тендерів, що проводяться за системою відкритих торгів, необхідно не менше 2 різних зацікавлених осіб. Ця вимога існує в рамках статті 20 Закону «Про публічні закупівлі». При цьому на відкритих торгах зацікавлені особи можуть виступати підрядниками практично в необмеженій кількості.

Українські земельні аукціони

Земельні аукціони у великих містах викликають великий інтерес, оскільки вони публікують перспективні інвестиційні землі, підготовлені для будівництва будівель із завданням здійснення торговельної діяльності. Подібні землі логічно розраховані на досить серйозних інвесторів, які здатні самостійно будувати об’єкти для підприємництва.

Незважаючи на суттєву майстерність проведення земельних торгів та їх декларування в законодавчій базі України (ст. 134 Земельного кодексу України, передбачено, що земельні ділянки під будівництво мають передаватися представникам бізнесу на основі чистого суперництва, продажу землі на земельних торгах), не було єдиних для кожної держави правил їх виконання.

У реальному часі закон визначає питання порядку проведення аукціону, починаючи від створення лота та способу формування первісної вартості до встановлення контингенту учасників. Більш детально про земельні торги https://sale.ueex.com.ua/news/zemelqnyj-aukcion-u-kyjevi-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi

Продаж землі у Харкові

Незважаючи на те, що адміністрація Харкова першою в країні провела тендери на землю, процес продажу ділянок в області зупинився. Цього року харківська влада збирається проявити велику активність у продажу землі, що належить муніципалітету. Земельні ділянки, вільні від забудови, будуть виставлені на аукціон із земельних ділянок.

Основним завданням для організаторів тендерів та учасників аукціонів у Харкові залишається завдання законодавчої бази, яку необхідно осмислено, щоб чітко працювати в рамках законодавчої бази.

Земельні ділянки у Львові

Міській раді у Львові цього року вперше вдалося провести ефективний торг на землю. На аукціоні, який відбувся 24 березня, за 12 мільйонів гривень продали дві ділянки площею 5 га на околиці міста біля траси Львів-Шегіні. Як показала реальність торгів на землю у Львові, результати аукціонів були спростовані з наступних пунктів: порушення процедури торгів, виявлення факту наявності правових претензій третьої особи на ділянку, висунуту як лот, земельна ділянка не відповідала її технічній документації.

Продаж землі і місті Одеса

Незважаючи на те, що наділами в Одесі цікавляться багато інвесторів з інших країн, серед клієнтів останніх торгів брали участь лише українські фірми. Інвестори з інших країн не змогли взяти участь в аукціоні через складний порядок, встановлений ЗК для участі інвесторів з інших країн в українських національних аукціонах. Для того, щоб інвестор з іншої країни взяв участь в аукціоні в Україні, він повинен отримати допуск до Кабінету Міністрів.

Незважаючи на це, на думку начальника управління земельних ресурсів Одеської області, інвестори з інших країн зможуть брати участь в аукціонах у місті згодом.

Реалізація землі у Запоріжжі

Того року Запорізька міська адміністрація стала організатором першої в Україні трансляції прозорого аукціону з реалізації права землеволодіння.

Подібна практика була запроваджена для того, щоб тендери стали більш прозорими та загальнодоступними для потенційних клієнтів.

Найбільший інтерес у клієнтів викликав лот площею 5,5 га під будівництво торгово-розважального та спортивного центру. Під час аукціону ціна зросла протягом 10 хвилин з початкової ціни в 21,3 млн. грн до 34,03 млн. грн.

Список документів можуть отримати всі, хто хоче взяти участь у тендері. Але для цього необхідно витратити свій час та звернутись за допомогою до нотаріусу. Варто зазначити, що сьогодні має місце зниження кількості конкурентів, оскільки останнім часом дуже постраждав як середній, так і малий бізнес. Важливо, що все торги проходять через систему Прозоро і відносяться до відкритих.