Не менше 6 мільйонів українських землевласників хочуть відкриття нового земельного ринку. Пріоритет в придбанні ділянок буде в тих господарників, які в даний час їх взяли в оренду.
Сільськогосподарська продукція – це важлива сфера економіки для України. Це підтверджує той факт, що 70% від всього фонду землі зайняті на аграрному виробництві. Ці ресурси дають можливість нашій країні бути в одному ряду з серйозними експортерами у всьому світі. До того ж важливим фактором є родючий чорнозем. Всі ці відомості ще раз підтверджують необхідність в створенні функціональності ринку і розвитку аграрного сектора.
Чи був раніше продаж земельних ділянок?
У минулому, до моменту підписання законодавчого акту № 2178-10, аграрні ділянки передавалися тільки спадкоємцям або способом оренди на тривалий термін. Однак відтепер фізичні особи, які є громадянами України, мають право навіть привласнювати сільськогосподарські наділи. Аукціони з продажу землі стартували з 01 липня 2021 року. Землі поки є недоступними для іноземних громадян. Якщо і буде їм дано подібне право, то лише після підписання відповідного акту на референдумі. Для отримання більшої кількості інформації, перейдіть на портал https://uub.in.ua/post/TorgipozemlskorostartuyutyvUkran_1.
Земельні аукціони будуть проходити в системі ProZorro.Sale
Неефективна робота ринку землі в Україні призвела до чималої кількості критичних зауважень з боку як українських фахівців, так і країн-партнерів з Євросоюзу. До того ж, мали місце бути і корупційні махінації і незаконна реалізація угідь. В результаті уряд вирішив викорінити всі ці негативні явищами і описати Законодавчий акт про обіг земель, який покликаний врегулювати функції учасників земельного ринку.
Здорова конкуренція між аграрними бізнесменами і ефективна реалізація земельних наділів можлива за допомогою системи електронних продажів ProZorro.Sale. Вона представлена в особі майданчиків з акредитацією та забезпечує прозорий продаж стратегічно значимих активів. Приєднатися до земельних аукціонів має право і ви, пройшовши реєстрацію на одній з них. Публічні торги дають гарантії прозорості процедури, конкуренцію і відстеження цільової експлуатації державної власності.