Як підготуватися до проведення аукціону в ПроЗорро

Сучасні електронні торги, незалежно від формату процедури, проходять виключно в автоматизованному вигляді і з врахуванням всіх вимог чинного законодавства. Система ПроЗорро – це основний механізм і центральна база даних, одночасно. Саме цей сервіс є основним засобом контролю за тим, як проходять всі процедури, починаючи з правильності оформлення оголошення про проведення торгів та закінчуючи їх результатами.

Великий акцент на систему ПроЗорро потрібно робити на стадії вибору електронного майданчика. Краще за все, орієнтуватися саме на перелік акредитованих електронних майданчиків в ProZorro. Якщо вас більше цікавить саме питання електронних майданчиків та товарних бірж, то підвищити свій рівень обізнаності в цих питаннях можна, якщо перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063.

Тут можна більш детально дізнатися про ПроЗорро, УУБ і безліч інших майданчиків та товарних бірж, якими можна користуватися, коли мова заходить про електронні торги. 

Які гарантії надає користувачам система ПроЗорро

Не дивлячись на те, що це є основний інструмент та механізм контролю, ніхто не може гарантувати того, що учасники не будуть намагатися якось обійти систему. Частіше за все, всі ці моменти прослідковуються, але є і винятки, через що і не можна давати ніяких гарантій.

При цьому, ви можете точно бути впевнені в наступних моментах:

  • Всі етапи процедури назначаються в автоматичному режимі – це означає, що всі сторони, які беруть участь в торгах, будуть точно знати в який час, де і в якому саме форматі буде відбуватися вся ця процедура;
  • Система автоматично виставляє рівень кроку, гарантійну суму, дату закінчення торгів та час, коли буде визначено переможця. Цей механізм також дає змогу мінімізувати корупційну складову, тому що всі ці процеси знаходяться під контролем механізму;
  • Прозорий принцип перевірки вимог до учасників – варто розуміти, що тендерна система влаштована таким чином, що дані публікуються без внесення детальної та конфіденційної інформації. В формі аукціону за основу береться система номерів, яка в цьому плані є досить зручною.

Якщо говорити про те, які саме напрямки в електронних торгах є найбільш популярними, коли мова заходить про використання торгових майданчиків, то її не так багато. Хоча, варто зазначити, що всього розділів торгах десятки і всі вони мають свої підгрупи, що робить цей список ще більшим.

До основних напрямків можна віднести:

  1. Природні ресурси – це може бути деревина, вугілля, газ, вода й інші ресурси. Багатьом здається, що таких лотів не так багато, але вони є непомітними лише для тих користувачів, які шукають на майданчиках зовсім інші об’єкти, що є для них цікавими. Насправді ж, є велика кількість компаній, що зацікавлені в придбані таких ресурсів;
  2. Транспортні засоби та побутова техніка – це можуть бути вантажні, легкові, спеціалізовані та інші автомобілі. Що стосується техніки, то це можуть бути холодильники, пральні машини й багато іншої техніки, яка також може реалізовуватися в форматі торгів;
  3. Нерухомість – варто зазначити, що вона може не лише продаватися, але й здаватися в оренду, що є також досить цікавим та перспективним напрямком. Що стосується видів нерухомості, то це можуть бути житлові та нежитлові приміщення, складські об’єкти, недобудови й так далі;
  4. Меблі – це ще один популярний напрямок в торгах, популярність якого лише зростає. Частіше, це стосується саме дорогих нових меблів, які можуть бути досить вартісними.

Це лише декілька основних напрямків в торгах, що наразі є найбільш популярними. Відповідно, переходячи на сайт електронного майданчика, більша частина лотів будуть саме такими.

Як дізнатися про результати тендерних торгів

Одне з частих питань стосується того, як можна дізнатися, хто саме став переможцем в боротьбі за конкретний лот.

Беручи участь в будь-якому тендері, користувач може бути впевнений в тому, що йому обов’язково надійне відповідне сповіщення, незалежно від того, став він переможцем чи ні. Така система була зроблена для того, щоб учасникам не потрібно було шукати цю інформацію і вони могил дізнаватися результати торгів, в яких вони беруть участь, відразу в момент закінчення аукціону.

Якщо говорити про ті лоти, в яких користувач не брав участі, то для ознайомлення з результатами потрібно перейти на відповідний лот і переглянути про нього більш детальну інформацію. Система тендерів та аукціонів в ПроЗорро є відкритою, тому вся інформація про результати й навіть надіслані пропозиції, знаходиться у вільному доступі. Все що потрібно зробити – це перейти на електронний майданчик та з нею ознайомитись.