Як правильно підготуватися до подання заявки на участь в тендері

Підготовка та надсилання заявки на участь в торгах – це один з дуже важливих етапів, якому помилково не приділяється достатньо уваги. Важливо розуміти, що шанси на те, щоб стати учасником в боротьбі за цікавий для вас лот, напряму залежать від того, як буде оформлена пропозиція та чи буде вона відповідати загальним прийнятим вимогам.

Почати варто з того, для надсилання самої заявки, потрібно попередньо знайти електронний майданчик, з якого це буде зручно зробити. Українська енергетична біржа – це акредитований та зручний в користуванні сервіс, що пропонує простий та зрозумілий механізм підготовки пропозицій для участі в торгах.

Вам буде достатньо перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas і вже на сайті обрати той розділ з інформацією, що є для вас найбільш цікавим та важливим. Якщо підійти до вирішення цього питання правильно, то часу на те, щоб розібратись в тому, як правильно подавати заявку, у вас виникати не повинно.

Що потрібно знати перед тим, як подавати заявку на участь

Недостатньо того, щоб просто ознайомитись з назвою лоту для того, щоб взяти в ньому участь. Для того, щоб не допустити серйозних помилок, потрібно підійти до питання більш серйозно і звернути увагу ще на декілька важливих моментів.

  1. Відведений термін та географічне положення лоту – ви повинні точно знати, скільки ви маєте часу на те, щоб підготувати та подати свою заявку. Також, ви повинні розуміти, в якому місці знаходиться цікавий вам лот;
  2. Термін прийому заявок – ви також повинні розуміти, що вам буде відведено певний проміжок часу, протягом якого вам буде потрібно підготувати свою пропозицію. Час, що дається на участь в торгах завжди обмежений і цей момент потрібно обов’язково брати до уваги.
  3. Інформація про замовника та організатора тендеру – учасник повинен розуміти, хто є ініціатором проведення державного замовлення та що собою представляє ця компанія або ж організація;
  4. Заборони – дуже часто, в таких оголошеннях можуть прописуватися певні заборони і це той момент, який також повинен в обов’язковому порядку враховуватися всіма користувачами;
  5. Об’єкт закупівлі – ще одним завданням потенційного учасника є вивчення детальної інформації про те, що саме виставляється на торги. Тому, потрібно завжди детально вивчати цікавий лот та дізнаватися про нього максимум інформації ще до того, як подавати заявку на участь;
  6. Вимоги до учасників – це той момент, з якого потрібно починати підготовку до надсилання заявки. Ви повинні точно знати, чи дійсно ви відповідаєте всім вимогам замовника та зможете скласти конкуренцію іншим користувачам, які також беруть участь в боротьбі за певний лот;
  7. Можливі обмеження – це ще один важливий аспект, який повинен в обов’язковому порядку братися до уваги. Учасник повинен чітко розуміти, що він зможе робити в рамках підготовки заявку, а чого робити йому краще не потрібно.

Один з важливих етапів – це підготовка документації для участі в таких торгах. Особливу увагу рекомендується звертати на зразок декларації, технічне завдання, проект контракту, інформаційну карту, титульний лист та інші пункти, які ви можете дуже просто знайти в інтернеті.

Чи обов’язково торги проводяться через ПроЗорро

Новачки, не розуміючи, що таке ПроЗорро, дуже часто задають питання – чи обов’язково всі торги, тендери й аукціони повинні проводитися через систему прозорих закупівель.

Тут все напряму залежить від джерела фінансування компанії або ж організація, що бажає взяти участь в торгах. Якщо в ході процедури хоча б частково залучаються бюджетні кошти, то використання системи ПроЗорро є обов’язковою умовою.

У випадку, якщо говорити про комерційні компанії або фізичних осіб, то вони мають право не проводити всі подібні процедури через ПроЗорро, а укладати угоди напряму з постачальником. При цьому, величезна кількість приватних компаній все ж віддають перевагу системі ПроЗорро, що гарантує надання рівних умов для кожного з учасників та широкий перелік інструментів, якими можна скористатися в будь-який момент.

Варто нагадати, що система ПроЗорро – це загальна база даних, де зберігається вся інформація про проведені торги.  В процесі реєстрації в цій системі, користувачам відразу ж пропонується обрати один з доступних акредитованих електронних майданчиків. На сьогодні, їх є близько 10-ти і всі вони є досить популярними.

Говорячи про перелік майданчиків в системі ПроЗорро, ви можете обирати будь-який зручний для себе сервіс. В будь-якому випадку, ви не допустите помилку, тому що всі акредитовані майданчики є надійними, а їх діяльність чітко регламентується та контролюється чинним законодавством. Все що вам потрібно – це лише зробити вибір.