Натуральні облицювальні матеріали чи фасадні панелі: що обрати

Коли мова йде про вибір облицювальних матеріалів, треба звернути увагу на різні параметри. В цій статті ми зробили огляд на фасадні панелі та натуральні облицювальні матеріали, щоб ви могли порівняти їх та обрати найкращий варіант.

Різні типи фасадних панелей можна знайти на https://mizol.ua/ua/katalog/siding_and_facade_panels/facade_panels_vox_kerrafront1/

Фасадні панелі та натуральні облицювальні матеріали

Облицювання стін можна виконати деревом, натуральним каменем, цеглою, плиткою і т.п. Легкі матеріали (вагонка) встановлюються на решетування. Технологія їх монтажу загалом збігається з облицюванням фасадними панелями. Цегла, плитка, камінь кріплять на стіни з використанням будівельного клею. Для їх монтажу знадобиться попереднє вирівнювання стін, облаштування теплоізоляції, підготовка поверхні під облицювання. Будь-які натуральні матеріали для облицювання мають велику вагу, і це ускладнює проведення робіт. 

Для їх монтажу потрібна рівна, міцна основа, саме кріплення має бути надійним. Складнощі виникають на етапах оформлення кутів, віконних дверних отворів, інших архітектурних елементів. При облицюванні деревом кути закривають спеціальними планками, контролюючи їхню вертикальність. Для цегли стики виконуються за рахунок кладки врозбіг: половинки цегли, що виходять на кут, перекривають один одного. При облицюванні плиткою або каменем кути виводять або стикуючи площини з формуванням вертикального шва (небажано), або закриваючи їх додатковими накладними елементами.

Фасадні панелі виглядають так само як натуральні матеріали, але встановлювати їх набагато простіше. Монтаж набагато спрощує невелику вагу матеріалу — його легко піднімати на висоту, переміщати, вирівнювати на стіні. Оформлення кутів, прорізів, інших елементів фасаду не викликає складнощів. Для цього використовуються аксесуари, що комплектують (внутрішні, зовнішні кути, планки, профілі).

Особливості експлуатації

Велика вага натуральних облицювальних матеріалів може створити проблеми після монтажу. Оздоблення фасаду створює додаткове навантаження на фундамент, перекриття, стіни, що несуть. Якщо будівля буде «перевантажена», можлива його просадка з розтріскуванням фундаменту, стін, облицювання. При використанні фасадних панелей таких ризиків не виникає вони набагато легше, не навантажують будинок.

Догляд за фасадом із натуральних матеріалів повинен бути регулярним. Дереву потрібна регулярна обробка вогнезахисними складами, періодичне фарбування або лакування. Цеглу потрібно промивати, обробляти, щоб на поверхні не утворювалося висолів, стійких забруднень. Найпростіше доглядати фасад з каменю або плитки: його достатньо промивати зі шланга. Як і кам’яна кладка або облицювання плиткою, фасадні панелі практично не вимагають догляду: досить періодично промивати стіни. Знайти фасадні панелі та інші матеріали можна на https://mizol.ua/ua/katalog/vodostochnye-sustemy/.