Робота з криптовалютою має безліч нюансів та особливостей. У статті ми розглянули кілька поширених видів токенів, які можуть зустрітися вам, якщо ви вирішили розпочати свій власний шлях в криптовалютній індустрії.
Утилітарні токени
Деякі криптовалюти створюються для фінансування транзакцій та інших витрат у межах конкретної програми. Вони відомі як корисні токени. Щоразу, коли програма DeFi здійснює транзакцію, базовий блокчейн стягує плату. Засновники Ethereum назвали це комісією за газ, і ця назва прижилася. Видавці програм на основі блокчейну мають збирати ці збори з користувачів dApp.
Утилітарні токени часто пропонуються інвесторам до запуску проекту в процесі, який називається попереднім продажем. Зібрані кошти сприяють розвитку проекту, а інвестори одержують прибуток, якщо dApp стає популярним, то ціна токена корисності зростає. Деякі з таких токенів доступні для торгівлі на біржі https://www.bybit.com/ru-UA/.
Токени керування
Якщо ви купуєте багато акцій публічної компанії, вам можуть запропонувати місце у раді директорів, де ви можете голосувати за рішення, що впливають на майбутнє компанії. У світі криптовалют ви отримуєте право голосу, купуючи токени управління. Проект DeFi може випустити токени управління, щоб надати зацікавленим сторонам право голосу у прийнятті майбутніх рішень. Коли необхідно прийняти важливе рішення — наприклад, підвищити або знизити плату за газ, — власники монет голосують, і ті власники, які мають більше монет, отримують більше голосів. Якщо група власників монет має повний контроль, вони можуть бути відомі як децентралізована автономна організація.
Незамінні токени
Крипто монети та токени насправді не існують. Слова «монета» та «токен» відносяться до одиниць вартості, а не до окремих артефактів реального світу. Хоча випущені урядом банкноти та монети можуть мати унікальні серійні номери, кожен біткоін такий самий, як і всі інші. Кожна монета Ефіру така сама, як і всі інші монети Ефіру. Монети взаємозамінні, що означає, що вони ідентичні і тому ними можна торгувати, незважаючи на походження.
Можливість створення унікальних токенів блокчейна почалася зі стандарту Ethereum ERC-721, який визначає вид унікального токена, і ERC-1155, який визначає колекції з декількох токенів. Оскільки ці токени є унікальними і не можуть бути замінені один одним, вони відомі як нефункціональні токени, або NFT.
В останні роки ринок NFT переживає бум, оскільки розробники знайшли способи пов’язувати NFT із зовнішніми об’єктами. Сьогодні можна купити НФТ, що є унікальним цифровим зображенням мультиплікаційного персонажа. Ви можете купити NFT, що є частковим володінням художнім шедевром Ван Гога або Рембрандта. Втім, традиційний трейдинг через https://www.bybit.com/uk-UA/ все ще продовжує лідирувати за обсягами. Адже торгівля криптовалютами це надзвичайно цікавий сектор, де кожен з учасників має реальний шанс стати багатим.