Продаж землі в системі Прозорро.Продажі

Відтепер селяни мають право безперешкодно не тільки отримати в спадок с/г наділи, але і купувати їх на загальнодоступних і відкритих умовах. Але дозволена площа землі поки має обмеження до 100 га. Для компаній, фірм та організацій вона підвищена до 10 000 га, але після закінчення 2,5 року. Детальніша інформація є на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-torgy-koly-startuyut-ta-yak-prohodytymut/

Говорячи про реалізацію, ми говоримо саме про розпаювання землі. Наділи, що належать державі поки ще доступні лише для оренди, це передбачено законодавчим актом № 2195. Дані процедури будуть здійснюватися в форматі електронних торгів з купівлі та продажу землі на Prozorro.Sale.

Земельні онлайн торги на платформах системи Prozorro.Sale

Не так давно був підписаний законодавчий акт № 2195, який передбачає розміщення лотів на земельні торги в онлайн форматі, тобто на майданчиках Prozorro.Sale. Це відноситься не тільки до продажу власних ділянок, а й можливості на оренду наділів, що належать державі. Ця ідея була схвалена 272 нардепами.

Різне майно, що перебуває на балансі держави і територіальної громади, вже давно продається на онлайн аукционах через певні платформи такі як Українська універсальна біржа. Так забезпечена відкритість і економічна результативність реалізації земельних ділянок.

За практично п’ять років своєї діяльності електронних торгів в системі Prozorro.Sale на її акредитованих платформах проведено 374 000 торгів, в яких брали участь понад 34 000 учасників. А прибуток від них до державної скарбниці вже подолала цифру в 39 млрд. грн.

Земельні торги – це відмінний шанс купити наділ сільского призначення за відповідною ринковою вартістю і почати або масштабувати власну справу. Для участі в них необхідно тільки пройти нескладну реєстрацію на офіційній майданчику, припустимо, Української універсальної біржі і внести оплату за внесок реєстраційний і гарантійний.

Тепер кожна людина може брати участь в прозорих аукціонах, які допомагають боротися з корупцією і сірими схемами. Кожен бажаючий може спостерігати за ходом проведення тендерів і тим самим уберігати процес від можливих хабарів і корупції.