На даний момент ринок землі формується прискореними темпами, кожен через кілька місяців громадяни України можуть брати участь в аукціонах та придбавати земельні ділянки. Важливо зазначити, що на аукціоні буде ряд обмежень, наприклад, щодо площі земельних ділянок, а також обмежень щодо кількості осіб, які зможуть придбати землю.
Землю на аукціоні в Україні скоро купуватимуть в системі Прозорро
Зараз існує багато дискусій щодо відкритого продажу землі в системі Прозорро https://sale.ueex.com.ua/ru/news/aukcion-orendy-zemli-na-majdanchykah-prozorro-prodazhi. Також не існує конкретних правил та норм щодо продажу цих сільськогосподарських ділянок. Для максимальної відкритості та чистоти аукціону державні органи обговорюють ймовірність цієї події через систему Prozorro.
Слід зазначити, що жителі села не підтримують земельну реформу, їм належить понад 60% акцій. В останні роки вони не змогли реалізувати свої права на ділянки через те, що потрапили під закриття продажу приватної та державної землі. В обмін на продаж люди легко здавали землю в оренду за солідними низькими ставками.
Через заборону ринок землі був неактивним, що вплинуло на його вартість, а також призвело до песимізації діяльності агрономічного сектору. За прогнозами, на цьому аукціоні ціна сільськогосподарських земель зросте в 2 рази, що згодом призведе до вартості оренди. Подібні новини можуть стати чудовими наслідками для власників, які не будуть торгувати чи продавати своє майно.
У зв’язку із скасуванням закону експерти прогнозують формування в Україні аграрного сектору та збільшення товарообігу сільськогосподарської продукції, що в свою чергу збільшить кількість робочих місць та підвищить рівень життя сільського населення.
Крім того, слід зазначити, що сільське господарство є значною частиною української економіки. Цьому також сприяє розташування країни та мікроклімат. Вже кілька років Україна займає одне з провідних місць у Європі з виробництва сільськогосподарської продукції. Подібні нововведення забезпечать кращі дані про оренду.
Відкриті аукціони з різних предметів дозволяють формувати здорову конкуренцію на ринках, що призводить до збільшення товарообігу і, як наслідок, до збільшення прибутку. Водночас будь-який продаж буде забезпечений контролем та моніторингом відповідних органів, що запобіжить допустимі порушення.