Тендери з продажу деревини в системі Прозорро.Продажі

Деревина в Україні є цінним природним ресурсом, тому держава повинна налаштувати контроль її продажу. А це можна зробити лише шляхом електронного обліку, який стане можливим при використанні електронних відкритих торгів. Для того, щоб продавати державне майно чесно та прозоро, була створена система Прозорро.Продажі, що була запущена в 2016 році. Але до ринку деревини вона долучилася лише в 2020 році, коли в силу вступила Постанова №1178. Цим нормативно-правовим актом ринок деревини урегульовується. Відповідно до цього законодавчого документу, з 2020 року деревина в великих масштабах може продаватися лише через систему Прозорро.Продажі.

Ці нововведення стосуються усіх лісгоспів України, що в результаті санітарної вирубки лісу отримають та продають деревину на суму від 10 мільйонів гривень. Їх зобов’язали продавати на відкритих онлайн торгах 25% або більше від своїх запасів. Більше цікавої інформації про продаж необробленої деревини можна знайти тут https://megasale.com.ua/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoyi-derevyny-v-chernigovi-na-prozorro-sale/.

Хто може прийняти участь в тендері

Стати учасником аукціону з продажу лісоматеріалів через систему Прозорро.Продажі можуть усі бажаючі: фізичні особи чи підприємства будь-якої форми власності. Немає жодних обмежень щодо участі в торгах. Після того, як потенційний покупець зареєструється в системі через акредитовані торгівельні майданчики, він може обрати лот, а після сплати гарантійного внеску подати свою заявку на участь в аукціоні.

Що можна придбати

На онлайн аукціонах продається будь-яка деревина, у тому числі і технічна. Цю сировину українські лісгоспи, яких наразі налічується близько 260, отримують в результаті оздоровлення лісів. Під час санітарної вирубки лісу спилюють сухі та пошкоджені шкідниками дерева, а також ті, що уражені грибком. Усе це може бути використане в системі опалення або в інших цілях.

На онлайн торгах продається деревина різних класів, в залежності від її цільового призначення. Також тут можна придбати і дрова для промислового чи непромислового використання.

Крім деревини в системі Прозорро також продається нерухомість, металобрухт, промислове обладнання, транспортні засоби, меблі, техніка та багато іншого. Для того щоб ознайомитися з переліком активних лотів та прийняти участь в тендері  будь-хто бажаючий може зареєструватися на сайті електронного торгівельного майданчику. Але цей майданчик повинен бути акредитований в системі Прозорро.Продажі.