Як збільшити обсяги продажу деревини

Висока конкуренція на ринку вітчизняної деревини та тиск з боку тіньових продавців стимулює використовувати нові можливості для пошуку споживачів. Таким інструментом може стати участь в публічних аукціонах з продажу деревини через систему Prozorro.

З огляду на зростаючий інтерес з боку покупців до такого формату торгів, цілком логічно, що участь в них відкриє для постачальників нові ринки. Для участі в торгах потрібно зареєструватися на акредитованому торговому майданчику, такому як sale.uub.com.ua.

Чому торгівля через Прозорро вигідна постачальникам деревини

Незважаючи на те, що Уряд регулярно робить спроби вивести вітчизняний ринок деревини з тіні, обсяг нелегальної торгівлі все ще високий. Це створює бар’єри для постачальників, які легально торгую деревиною. По-перше, продавці, які займаються нелегальним вирубуванням та поставками лісу, пропонують занижені ціни. По-друге – покупці, які не хочуть зв’язуватися з тіньовими схемами, перейшли на роботу через Prozorro.

Що дає торгівля дубом-кругляком через публічні аукціони постачальникам:

  1. можливість залучити більшу кількість покупців, запропонувавши їм прозору схему торгівлі;
  2. можливість продавати сировину вигідно, так як виграє той покупець, який запропонує максимальну ціну;
  3. можливість працювати з покупцями з будь-якого куточка України.

Покупці дуба-кругляка переглядають лоти на електронних майданчиках Прозорро та купують їх онлайн. Кожне підприємство, яке розмісти свої лоти, підвищує ймовірність успішного продажу своєї сировини.

Які є обмеження

Обмеження торгівлі дубом-кругляком через систему Prozorro стосуються тільки великих угод, які має обов’язково проходити через публічні аукціони. Йдеться про лоти вартістю понад 200 тисяч грн і об’ємом понад 150 куб. метрів. Також розміщувати свої лоти на електронних майданчиках Прозорро повинні великі вітчизняні постачальники деревини, річний дохід яких перевищує 10 млн грн. 

Торгівля деревиною на публічних аукціонах привертає відсутністю тіньових схем, корупції і зловживань. Легальний бізнес таким чином мінімізує свої ризики і отримує можливість працювати безпосередньо з постачальниками, минаючи посередників. Більше інформації за посиланням: https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazh-fansyrovyny-u-systemi-prozorro-sale.

Учасникам однаково відкрита інформація про лот і про кожного з учасників. Цей механізм дуже ретельно відпрацьований і не порушує ні законодавство України, ні інтереси кожного з учасників. Будь-хто може перевірити надійність компанії продавця або покупця.

Розробка системи Прозорро.Продажі – це великий внесок в розвиток не тільки економіки України, а й в розвиток суспільства, оскільки при використанні прозорих механізмів, люди поступаються своїми звичками обманювати і шукати більш легкі шляхи для досягнення своїх цілей. Відтепер, продаж в обхід податків неможливо, тому державний бюджет тільки виграє від таких торгів.