Як правильно вибрати водостічну систему?

У періоди випадання опадів і танення снігового покриву водостічна система забезпечує стік води з покрівлі, а значить захищає дах, стіни і цоколь споруди від надмірної вологи. Про те, як правильно вибрати систему, яка підходить саме для вашого будинку, читайте в нашому матеріалі.

Якою має бути ідеальна водостічна система?

  1. По-перше, надійною і герметичною. Навіть під час сильної зливи вода має безперешкодно стікати жолобами стічних труб у дренажну систему, не вихлюпуючись із жолобів і не забризкуючи стіни. Водостічна система має бути стійкою до снігового навантаження, поривів вітру, сильних морозів, різких перепадів температури, захищеною від обмерзання і засмічення листям. 
  2. По-друге, бути довговічною в експлуатації, оскільки заміна і ремонт можуть виявитися досить дорогими.
  3. Ну і, по-третє, що теж важливо, мати естетично привабливий вигляд! Водостічна система повинна гармонійно вписуватися в екстер’єр будівлі, так, щоб матеріал, форма і колір елементів конструкції відповідали створюваному образу будинку. В цьому плані сучасні водостічні системи точно можуть запропонувати вам досить цiкавi варiанти.

З якого матеріалу має бути виконана водостічна система?

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує споживачеві металеві та пластикові конструкції водостоків. Металева водостічна система довгий час вважалася непрактичною через схильність до корозії, але розвиток технологій вирішив цю проблему. Елементи сучасних металевих водостічних систем являють собою багатошарову конструкцію, де сталевий «сердечник» запаяний одразу в декілька захисних шарів. Однако поступово пластикові водостічні системи все ж витісняють з ринку металеві, адже вони можуть запропонувати чимало якісних переваг. В якості прикладу можна розглянути пластикову водостічну систему PROFIL.

Водостоки PROFIL

Пластиковий водостік PROFIL виготовляють із ПВХ (полівінілхлориду) — сучасного полімеру, який широко застосовують для виробництва оздоблювальних матеріалів (наприклад, сайдингу), садових меблів і багатьох інших предметів, призначених для використання на відкритому повітрі. Цей матеріал відмінно витримує ультрафіолет, не схильний до фотостаріння і довго зберігає яскравість кольору за рахунок наскрізного фарбування.

ПВХ витримує температури від -30°С до +50°С, має дуже малі показники температурного розширення. Перевага пластикової водостічної системи PROFIL  — дуже мала вага: вона підходить для легких конструкцій стін і покрівлі з невеликою несучою здатністю. За довговічністю водостік із ПВХ дещо поступається металевому і гірше переносить екстремально низькі температури. Придбати такого роду систему можна на https://mizol.ua/ua/katalog/vodostochnye-sustemy/vodostochnii_systemi_profil/

Займатися створенням ефективної водостічної системи варто на етапі проектування всієї будівлі, бо необхідно розрахувати площу похилої покрівлі і відповідно — пропускну можливість системи.