Як проходить оцінка пропозицій та визначення переможця

Формат проведення аукціонів в тендерних закупках – це вже всім відома інформація. Якщо говорити коротко, то мова йде про три основні етапі, на кожному з яких всі учасники знижують свої пропозиції і роблять це до тих пір, доки вони будуть вважати вартість прийнятною.

Коли ж всі три етапи підходять до свого завершення, відбувається довгоочікуване розкриття інформації. Тобто, ті заявки, які були надіслані учасниками потраплять вже до вільного доступу. Відповідно, учасники мають змогу більш детально ознайомитися з тим, що пропонували їх прямі конкуренти.

Для цього, потрібно лише авторизуватися на електронному майданчику, де ви робили свої пропозиції та ознайомитися з цими даними. Нагадаємо, що сам процес участі в торгах відбувається не в системі ПроЗорро, а на електронних майданчиках. Що стосується ProZorro – це лише контролюючий механізм.

Обирати сам електронний майданчик потрібно особливо уважно. Ви можете розглянути варіант з Українською універсальною біржою. Сайт tender.uub.com.ua – це ресурс, давно перевірений часом. Це означає, що в його надійності не може бути навіть мінімальних сумнівів.

Які данні стають публічними?!

Що стосується самої інформації в заявках, то сюди можна віднести відразу декілька цікавих пунктів, це:

  • Цінова пропозиція – це означає, що учасники можуть самостійно проаналізувати, які пропозиції надходили зі сторони їх прямих конкурентів. Відповідно, навіть без фінального вердикту, вони вже можуть оцінити свою шанси на перемогу в тендері;
  • Умови надання послуг – не так важливо, чи то є виконання якихось робіт, або ж звичайна поставка якихось товарів. Мова йде безпосередньо про те, на яких умовах буде проводитись співробітництво;
  • Документація – також, учасники отримують змогу ознайомитися з професійним рівнем підготовки конкурентів, їх досвідом робити, кількістю виграних тендерів, сертифікатами та іншою інформацією, яка може їх зацікавити.

З самого початку, доки не проходить три етапи торгів, вся ця інформація залишається закритою. Саме за рахунок цього й вдається на прозорій основі продовжити державні закупівлі.

Що стосується визначення переможця, згідно чинного українського законодавства. Основним критерієм оцінки пропозицій є економічна вигода. Відповідно, найбільш шанси на перемогу в того учасника, який запропонував найбільш вигідні умови.